ISI GİDER PAYLAŞIM MASAÜSTÜ PROGRAMI

ISI GİDER PAYLAŞIM PROGRAMIYLA ISI GİDER PAYLAŞIMI: Sayaçlarınız takılıp kablolama,M-BUS sistemi ve M-Bus konvertör kurulumu personelimiz tarafından yapıldıktan sonra yönetim bilgisayarına bir kez kurulacak olan ATLAS ISI GİDER PAYLAŞIM PROGRAMI ile tüm sayaçlarınızı tek bir noktadan okuyabilir, yönetmeliğe uygun olarak paylaşım yapabilirsiniz

ISI GİDER PAYLAŞIM WEB PROGRAMI

Binada bulunan tüm ısı ve su sayaçları polarite farkı olmadan tek bir kablo ile birbirine ve Atlas M-Bus konvertöre bağlanır. Hat üzerinde yer alan M-Bus özellikli bütün sayaçlar GSM terminal aracılığıyla www.payolcer.com sitesine aktarılır. M-Bus sistemi ile sorgulanan sayaçlara ait tüm endeks bilgileri Atlas Isı Gider Paylaşım sistemi payolcer.com'da işlenerek her bir sayaca ait bağımsız bölümün ısı gider bildirimleri oluşturulur.

KALORİMETRE ( ISI SAYACI )

Isı sayacı (kalorimetre) kullanımının imkansız olduğu çok kolonlu sistemlerde radyatörlere takılarak her bir dairenin enerji tüketimini hesaplamaya yarayan cihazdır .
Isı payölçer kullanılan radyatörün tam orta noktasına monte edilir. Montaj aşamasında radyatörün tipine göre bağlantı aparatı seçilir. Örn; panel radyatör için punta kaynağı, dilimli radyatör için kelepçeli bağlantı aparatı kullanılır. Radyatörün önüne perde, mobilya vb. koyulacaksa sıcaklık sensörü uzatılarak, oda sıcaklığını algılayabileceği bir yere taşınır.

ISI PAY ÖLÇER

Isı sayacı (kalorimetre) kullanımının imkansız olduğu çok kolonlu sistemlerde radyatörlere takılarak her bir dairenin enerji tüketimini hesaplamaya yarayan cihazdır. Isı payölçer kullanılan radyatörün tam orta noktasına monte edilir. Montaj aşamasında radyatörün tipine göre bağlantı aparatı seçilir. Örn; panel radyatör için punta kaynağı, dilimli radyatör için kelepçeli bağlantı aparatı kullanılır. Radyatörün önüne perde, mobilya vb. koyulacaksa sıcaklık sensörü uzatılarak, oda sıcaklığını algılayabileceği bir yere taşınır.

M-BUS KONVERTÖR


250 sayaca kadar M-Bus üzerinde okumaya imkan sağlar.
Kısa devre ve aşırı akım koruması.
Görsel ve sesli ikazlar.
Enerji tasarrufu için uyku modu.
USB 2.0 desteği.
300 baud’dan 19.200 baud’a kadar destekler. -20°C ile +70°C arası çalışabilme.

ÖN ÖDEMELİ ISI SAYACI


Üzerinde bulunan kesme vanasıyla uzaktan yada yüklenen kontör bittikten sonra otomatik olarak kapanma.
Ön ödeme yazılımı ve kart okuyucu ile yöneticilere kontör yükleme imkanı.
Düşük enerji tüketimi ile 10 yıla kadar pil ömrü sağlar.
Bina yönetici yada yönetim şirketleri tarafından kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.
Kart okuyucu donanımı otomatik olarak tanır ve kart içerisinde yüklü birim fiyatı değiştirmeye imkan tanır